Μαθητικός διαγωνισμός δημιουργίας εντύπου κατά του καπνίσματος

H Δ/νση Δημόσιας Υγείας & Κοινωνικής Μέριμνας της Π.Ε. Έβρου προτίθεται να διοργανώσει ένα διαγωνισμό δημιουργίας εντύπου κατά του καπνίσματος, που θα δημιουργηθεί από τους μαθητές για τους μαθητές.
Στο συγκεκριμένο διαγωνισμό μπορούν να συμμετέχουν όλοι οι μαθητές που επιθυμούν, κατά σχολείο, τάξη ή τμήμα, είτε συμμετέχουν ήδη σε σχετικά προγράμματα αγωγής υγείας, είτε όχι.
Τα έργα των παιδιών θα αξιολογηθούν από τριμελή επιτροπή που θα αποτελείται από έναν εκπρόσωπο του Υπουργείου Υγείας ? ΚΕΛΠΝΟ, έναν εκπρόσωπο της Δ/νσής Δ/θμιας Εκπαίδευσης και έναν εκπρόσωπο της Δ/νσης Δημόσιας Υγείας & Κοινωνικής Μέριμνας της Π.Ε.Έβρου. Με το τέλος του διαγωνισμού και την αξιολόγηση των εργασιών, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα κατά του Καπνίσματος στις 31 Μαΐου 2013 θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση ανοιχτή στο κοινό, όπου θα παρουσιαστούν οι εργασίες των μαθητών.

Καταληκτική ημερομηνία για τη δήλωση συμμετοχής ορίζεται η 19η Δεκεμβρίου 2012.

Η παράδοση των εργασιών θα πρέπει να γίνει έως τις 29 Μαρτίου 2013.